Reklam
Alsancak Kuru Kahvecisi
 1. Anasayfa
 2. Bilgi Bankası

Aras Elektrik Fatura Sorgulama [2022]

Aras elektrik borç sorgulama fatura ödeme işlemi nasıl yapılır? Yeni abonelik ve abonelik sonlandırma işlemleri adımları nelerdir? Tüm detaylarıyla bu yazımızda...

Aras Elektrik Fatura Sorgulama [2022]
Aras Elektrik Fatura Sorgulama ve Fatura Ödeme 2022

Aras elektrik fatura sorgulama, fatura ödeme ve abonelik işlemleri ile ilgili tüm detaylara bu yazı içeriğiyle erişebileceksiniz. Aynı zamanda bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğimizi adım adım göreceğiz. Yazı içeriğinin tüm detayını okuduğunuzda tüm işlemler ile ilgili doğrudan yönlendirme linklerine de erişmiş olacaksınız. Tüm detayları mühendislik platformu olarak Aras elektrik fatura sorgulama, fatura ödeme ve abonelik işlemleri…


Aras Elektrik Dağıtım Şirketi Hakkında

2012 yılında kurulan Aras Elektrik Erzurum’da faaliyetlerine başladı. Dağıtım şirketi olan Aras Elektrik; Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars, Bayburt, Iğdır İllerinde faaliyetini sürdürmektedir. 2,2 milyon kişiye elektrik enerjisi dağıtımı konusunda hizmet vermektedir.

Aras Elektrik Fatura Sorgulama ve Borç Sorgulama

Aras Elektrik Dağıtım Şirketinin web sayfasını ziyaret ediyoruz. Ana sayfa alt kısımda Fatura Sorgulama kısmına tıklıyoruz. Hemen ardından aşağıdaki görseldeki ekran sizi karşılayacak. Aynı zamanda arzu ederseniz elektrik borç sorgulama sayfasına hızlı erişim için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Aras Elektrik Fatura Sorgulama Ekranı 2022
Aras Elektrik Fatura Sorgulama Ekranı 2022

Görselde yer alan “Tesisat No” kısmına ekranda da gördüğünüz tesisat numarasını o kısma yazıyoruz. Hemen arkasından güvenlik için istenen “Kutucuk içindeki harfleri sağ taraf giriniz” dediği alana girip “Gönder” butonuna tıkladığınız da güncel borçlarınız ekranda gözükecektir. Bu ekran üzerinden elektrik borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrik Fatura Sorgulama Sayfası : https://www.arasepas.com/faturasorgulama

Aras Elektrik Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Aras elektrik dağıtım şirketi ana sayfasına giriş yapıyoruz. Aşağıdan hızlıca abonelik işlem sayfasına erişebilirsiniz. Sayfaya girdiğinizdeki ilk adım üst bölümde İşlemler/Abonelik İşlemleri kısmına tıklıyoruz. Hemen sonrasında karşımıza abonelik işlemleriyle ilgili 7 maddelik yapılması gereken adımlar anlatılmaktadır.

İlk adım”Randevu Alma” işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğidir.

Sonraki adımlarda eski veya yeni ev ise tesisat ya da sayaç seri numarası bilgilerinin alınması şeklinde devam etmektedir. Sonuç olarak diğer işlemler olan hizmet noktası belirleme, güvence bedelinin ödenmesi vb. detaylar ile sürdürüp işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Aras Elektrik Abonelik İşlemleri Sayfası: https://www.arasepas.com/abonelik

Aras Elektrik Fatura Ödeme Adımları Nasıl Yapılır?

Elektrik fatura ödeme işlemi online işlemler hizmeti içerisinde yer almaktadır. Yani öncesinde web site ana sayfasında yer alan “Online İşlemler” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran sizi karşılayacaktır.

Aras Elektrik Fatura Ödeme Online İşlemler Sayfası Girişi 2022
Aras Elektrik Fatura Ödeme Online İşlemler Sayfası Girişi 2022

Eğer daha önceden üye olmadıysanız. Hemen üye ol kısmına tıklayarak ardından çıkacak sayfada aşağıdaki şekilde olacaktır. Son olarak bu sayfada “Tesisat No” ve güvenlik kod girişini yaptıktan sonra “Devam et” butonuna tıklayıp gerekli yönergeleri takip etmeniz olacaktır. Sonuç olarak bu işlem sonrası “Online İşlemler” bölümüne erişecek ve artık online olarak gerçekleştirilebilecek tüm her şeyi yetkiniz dahilinde yapabiliyor olacaksınız.

Aras Elektrik Fatura Ödeme Online İşlemler Sayfası Yeni Kullanıcı Kaydı 2022
Aras Elektrik Fatura Ödeme Online İşlemler Sayfası Yeni Kullanıcı Kaydı 2022
Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  kutla
  Kutla
 • 0
  destek_ver
  Destek Ver
 • 1
  bilgi_verici
  Bilgi Verici
 • 0
  merak_uyand_r_yor
  Merak Uyandırıyor

Elektrik Mühendisi

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Reklam
Alsancak Kuru Kahvecisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir