1. Anasayfa
 2. Editörümüz Olmak İster Misiniz?

Editörümüz Olmak İster Misiniz?

Editörümüz Olmak İster Misiniz?

Mühendislik Platformunda Editör Ol!

Mühendislik Platformunda editör olmak için daha önce bir başka sitede yayımlanmamış içeriğinizin olması gerekmektedir. İçeriklerin tümünde özgünlük şartı aranmaktadır. İçeriklerin türü; mühendislik, teknoloji, ünlü kişilere dair her türlü içeriğin bizler için uygunluğu söz konusudur. İçeriklerinizi özgürce gönderebilirsiniz.

Sitede önceliğimiz genç arkadaşların kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir platform yaratmak istememiz. Bu platformda öğrendikleri bilgileri aktarmayı ve araştırmayı teşvik etmeyi hedeflemekteyiz.

İçerikler yalın bir dil kullanılarak herkesin anlayabileceği düzeyde aktarılması gerekmektedir. Kendi ifadeleriniz ile içeriğinizi daha özgün kılarak yorumlarınız, çözüm yöntemleriniz veya düşüncelerinizi somut ifadelerle dile getirebilirsiniz.

Mühendislik Platformunda Editör Olmak İster Misin?
Mühendislik Platformunda Editör Olmak İster Misin?

İçerik Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • İçeriğinizin kendi ifadelerinizi içermeli yani tamamen özgünlük şartı gerekmektedir. Başka bir sitede yer alan bir yazı veya cümle doğrudan yer almamalıdır. Kendi ifadeleriniz ile anlamı bozmayacak şekilde düzenleme yapmak size kalmıştır.
 • İçeriklerinizde bir ön görsel kesinlikle yer almalıdır. Aynı zamanda yazı içeriğinde öne çıkan görsel kullanımı gerekmektedir. Görsel destekler ile yazınızı daha da kuvvetlendirebilirsiniz.
  • Öne Çıkarılan Görsel Boyutu 1920×1080 piksel olmalıdır.
  • Yazı içeriğindeki görsel boyutu maksimum 1920×1080 piksel olabilir. Fakat görsel kalitesi yüksel olmalıdır.
   • Tüm görsellerde yer alan yazınsal ve diğer materyaller net, anlaşılır şekilde gözükmesi gerekmektedir.
 • İçeriklerinizde en az 350 kelime içermenize özen göstererek hazırlamanız beklenmektedir.

İyi Bir İçerikte Bulunması Gerekenler Nelerdir?

İyi bir içerik üreticisi; yazının giriş, gelişme ve sonuçtan oluştuğunu bilen kişidir. İçeriğin en önemli kısmı ilgi uyandırıcı olmasıdır elbette ki anlatıcılık ve iyi geçiş cümleleri burada büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda görsel ile destekleyerek aktarmak istediği içeriği zenginleştirmenin öneminin de farkındadır.

İçeriklerin sizin kendi hitabetiniz ile gerçekleşmesi hem özgünlük bakımından hem de sizi yansıtmasından dolayı bu konudaki önceliğimiz kati kurallar arasında yer almaktadır. İyi bir içerik üreticisi her zaman kendi ifadelerine yer verendir.

İçerik üretmek üzere sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

İlginize teşekkür ederiz. 


Mühendislik Platformu Kullanım Koşulları Nelerdir?

Koşul 1 : Mühendislik Platformu içerisinde amacı tamamen bilgi ve tecrübe aktarımı olmalıdır. Bu sebeple hiç bir ayrıştırıcı ifadelerin yer almaması önem arz etmektedir. Siyasi içerikli içerik gönderimi kesinlikle yapılmayacaktır. Bunun yanında dil, din, ırk konularında hakaret veya karşının onurunu kıracak paylaşımlar söz konusu dahi değildir.

Koşul 2 : Paylaşımlar tüm sosyal çevreyi düşünerek dikkatle hazırlanmalıdır. Toplumu farklı düşüncelere sürükleyecek paylaşımlar yapılmayacaktır. Paylaşımlar editörün kendi sorumluluğundadır.

Koşul 3 : Yazı içeriğinde doğrudan reklam veya farklı bir kazanç sağlama amacı gibi çıkarlar yer alamaz. Yazı içeriğinde başka sitelere link verme veya yönlendirme yapmak, tanıtım yazıları yayınlamak gibi kazanç sağlama amacı ile kesinlikle kullanılamaz.

Koşul 4 : Editör, yayımlamış olduğu yazıyı kaldırma talebinde bulunabilir. Bu talep değerlendirilerek onay verilmesi durumunda kaldırılabilir. Eğer kaldırma söz konusu olmazsa farklı bir isim ile yazının yayımı devam eder.

Koşul 5 : İçeriklerinizi yazmanız veya yayımlamanız durumunda doğabilecek kayıpların sorumlusu kişinin kendi sorumluluğundadır. Yazılarınızın yediğini elinizde bulundurmanız önemlidir. Olası bir kaybolma, silinme veya hasar görme durumunda sorumlusu Mühendislik Platformu tutulamaz.

Koşul 6 : Tüm bu koşulların kullanıma başlanması sonrası gerçekliliğini kazanmaktadır. Bu süreçten sonra tüm koşullar geçerliliğini korumaktadır.

Son Güncellenme Tarihi: 21 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenmiştir.